Jste zde:  Sklenářství Praha 4  -»  Sortiment skel

Sortiment skel

Zde naleznete kompletní sortiment nabízených skel pro různé účely a použití.

Čirá skla

Čirá skla jsou nejpoužívanějším druhem skel. Jedná se o zcela plochý povrch typu "float" s maximální prostupností světla. Čirá skla je možné dále upravovat aplikací povlaku, např. pro sklo pískované. Čirá skla lze použít pro zasklívání, vytváření dvojskel a vrstvených skel, dále pro pískování a smaltování.

Barevné sklo

Barevné sklo vzniká pomocí výrobního procesu, kde se barví samotná skelná hmota přidáním oxidantů kovů při tavení. Barevné sklo se vyznačuje nízkou prostupností slunečních paprsků a tím chrání interiéry před nadměrným slunečním svitem. Barevné sklo se používá při zasklívání a je možné ho také aplikovat do izolačního skla.

Zrcadla

Zrcadlo je zcela ploché sklo s nanesenou povrchovou vrstvou zakrytou lakem. Zrcadla se pro použití upravují broušením, fazetováním a leštěním. Zrcadla nachází uplatnění v interiérech a to v nástěnném provedení i jako zrcadlová stěna, či strop. Vyrábíme také zrcadlové bytové doplňky.

Izolační dvojsklo - izolační skla

Izolační dvojsklo - izolační skla jsou tvořena dvěma plochými skly spojenými distančním rámečkem. Tento rámeček je napuštěn prostředkem, který zamezuje tvorbě páry uvnitř dvojskla. Izolační dvojsklo je opatřeno tmelící pastou zaručující neunikání plynu z izolační mezery a zabraňující vniknutí vlhkosti. Izolační dvojsklo se používá tam, kde jsou zvýšené nároky na izolaci interiérů.

Lakovaná skla

Lakovaná skla vznikají přidání tenké zcela konstantní vrstvy laku na jednu stranu skla. Tato vrstva poté zajišťuje zvýšenou odolnost proti zanechávání otisků prstů a skvrnám. Lakovaná skla se používají zejména v rámci interiérů.

Lepené sklo

Lepené sklo se vyrábí spojením dvou a více tabulí skleněných tabulí a to čirého, barveného, popř. reflexního skla proložených vrstvami fólií. Fólie uvnitř lepeného skla při jeho rozbití drží střepy pohromadě a tím snižuje riziko poranění osob. Lepené sklo se používá tam, kde je zvýšené riziko rozbití skla s možností úrazu.

Bezpečnostní sklo

Bezpečnostní sklo poskytuje ochranu proti střelným útokům, ale také výbuchům trhavin. Řadí se do několika stupňů bezpečnosti. Bezpečnostní sklo se používá v bankách, přepážkách operujících s hotovostí, poštách, ale také např. v chemickém průmyslu.

Reflexní skla

Reflexní skla vznikají nanesením vrstvy kovových prvků. Toto sklo se vyznačuje silnou světelnou reflexí. Reflexní skla se používají pro fasády, zábradlí, ale také dveře a příčky.

Protipožární skla

Protipožární skla vznikají plošným spojem více tabulí skla pomocí speciálních vrstev, které brání šíření tepla a dodávají sklu odolnost vůči ohni. Protipožární skla se používají v případech, kdy požadujeme zvýšenou úroveň odolnosti vůči požáru např. nemocnice, průmyslové objekty, školy a další.

Žáruvzdorné sklo

Žáruvzdorné sklo odolává teplotám do 800 stupňů Celsia. Žáruvzdorné sklo se používá zejména u krbových kamen a k zasklívání otevřených krbů. Žáruvzdorné sklo je vhodné pro spotřebiče spalující uhlí, dřevo i další paliva. Dodáváme libovolné rozměry skel, řezaných přesně na míru dle Vašich požadavků.

Drátoskla

Drátoskla jsou skla s vloženou drátěnou síťkou, která zajišťuje celistvost skla při jeho rozbití. Drátoskla se používají u vchodových dveří, výtahů, zábradlí a dalších. Drátoskla je možné jej aplikovat také do izolačního skla.

Smaltovaná skla

Smaltovaná skla se vyznačují vysokou povrchovou pevností a snadnou údržbou. Smaltovaná skla je možné dodat v různých barvách. Smaltovaná skla se používají zejména na fasády, ale také v interiérech u dveří, nábytku a sprchových koutů.

Skleněné obklady

Skleněné obklady se vyrábí z barevného skla. Skleněný obklad je moderní materiál, který vašemu interiéru zajistí netradiční a luxusní vzhled a zároveň zjednoduší jeho údržbu. Skleněné obklady jsou vhodné pro obklady stěn kuchyní i koupelen. Vyrábíme a montujeme všechny druhy skleněných obkladů.

Vitráže

Vitrážní skla - vitráže slouží především jako mozaikový doplněk pro interiéry. Po dohodě je možné vytvořit libovolnou barevnou kombinaci vitráže.

Slevový kupon
Kontakt:

Sklenářství Šplíchal
U propusti 1009/7
142 00 Praha 4 - Lhotka

 

Tel: +420 777 707 563